transport

Transport wielkogabarytowy

Wielkie gabaryty podczas przeprowadzki wymagają specjalnego potraktowania. Dlatego trudno jest zorganizować samemu przeprowadzkę oraz transport naszych rzeczy w domu czy w firmie, jeśli nie ma się odpowiedniego samochodu. Do samochodu osobowego z trudem zmieszczą się nawet pakunki z rzeczami osobistymi, nie wspominając o wielkich meblach.

Transport mebli

Podczas przeprowadzki zawsze trzeba mieć na uwadze to, w jaki sposób przetransportujemy meble. O ile to możliwe, meble dobrze jest rozłożyć na możliwie jak najmniejsze części. Wszystko po to, aby ułatwić ich przenoszenie przez wykwalifikowanych pracowników firm transportowych lub przez nas samych. Nie zawsze jest jednak sensowne rozbierać meble na części pierwsze i przewozić szafy w postaci desek. Jest to kłopotliwe, dlatego zaleca się raczej wynoszenie szaf, półek czy biurek w całości. Podobnie, gdy chodzi o wszelkie kanapy. Jeśli nie posiadamy odpowiedniego samochodu, który sprawdzi się w przypadku mebli, skorzystajmy z firm oferujących transport i przeprowadzki. Jest to ogromne udogodnienie, ponieważ wszystkie te firmy mają w swoich usługach nie tylko przetransportowanie mebli, ale również ich wniesienie przez pracowników. Dzięki temu oszczędzamy własne siły i czas, ponieważ pracownicy robią to szybko i sprawnie.

Transport na większe odległości

W przypadku, jeśli przeprowadzamy się na większą odległość, należy to ustalić wcześniej z pracownikiem firmy transportowej przyjmującym zlecenie. W wielu firmach transportowych oferowana jest także usługa przewozu dobytku za granicę. Jest to usługa szczególnie korzystna w przypadku firm, ponieważ wówczas można ją wliczyć w koszty. Jednak również osoby prywatne często decydują się na zamówienie profesjonalnego transportu. Jest to opłacalne, gdy na przykład ściągamy z zagranicy większą ilość drogich, antycznych mebli, na których szczególnie nam zależy, by mieć je w kraju.

Przewożenie swojego dobytku na większe odległości powinno się odbyć przy pomocy specjalistycznej firmy. Wynika to głównie stąd, że osoby prywatne rzadko kiedy są w posiadaniu odpowiedniego środka transportu, który będzie w stanie pomieścić ich cały dobytek. Korzystanie z usług firm przeprowadzkowych jest korzystne praktycznie w każdym przypadku. Cena takiej usługi to około stu złotych za godzinę pracy, plus ewentualne koszty transportu przy przewożeniu na większe odległości. Podsumowując, za kilkaset złotych możemy mieć z głowy całe wynoszenie i wnoszenie mebli do nowego mieszkania. To naprawdę duże ułatwienie, bo bez pomocy zajęłoby to o wiele więcej czasu.

Scroll to Top