folia bąbelkowa

Czy folia bąbelkowa naprawdę jest niezbędna?

Bez folii bąbelkowej przeprowadzka również może się udać. Nie jest to element konieczny i niezbędny ale z uwagi na swoje właściwości za taki powszechnie uchodzi. Folia bąbelkowa to jeden z najpowszechniej stosowanych materiałów pakowych, wręcz uniwersalny w użyciu, bowiem można folii użyć do zabezpieczenia telewizora, wazonu szklanego, jak też szafki kuchennej, czy kwiatów doniczkowych. Pakowanie przedmiotów jest szybsze i prostsze korzystając z folii bąbelkowej, która jest łatwa w użyciu i wygodna. Dzięki pęcherzykom powietrza może posłużyć także jako wypełniacz luk pomiędzy przedmiotami. Jest lekka, miękka i preferowana zarówno przez fachowców, jak i amatorów przeprowadzek.

Zalety folii bąbelkowej

Jak sama nazwa wskazuje folia bąbelkowa zawiera pęcherzyki powietrza które świetnie amortyzują zgniecenia, upadki, uderzenia. A także rewelacyjnie wypełniają luzy w opakowaniach. Na rynku dostępne są folie z metra w rolce jak i w arkuszach, ponadto folie różnią się wielkością bąbli. Do większych elementów warto wyposażyć się w grubszą folię. Posiadanie folii bąbelkowej w przygotowaniu przeprowadzki wiele ułatwia. To świetny materiał do zabezpieczenia przed uszkodzeniem w zasadzie wszystkiego. Z powodzeniem folia zabezpieczy brzegi mebli, sprzętów RTV i AGD, jak też zabezpieczy drobne elementy wystające, drobiazgi szklane i delikatne. To stosunkowo tani materiał pakowany którego nie powinniśmy żałować przy pakowaniu.

By wzmocnić działanie folii wystarczy owinąć element folią kilka razy. Folię bąbelkową można dowolnie przycinać, łączyć, kleić taśmą, wiązać sznurkiem itp. Co więcej folie używać można wielokrotnie. Służyć może zarówno jako przekładka jak i wypełnienie wolnych przestrzeni w kartonie. Spisze się zarówno do szkła, drewna, plastiku jak i innych materiałów. Co więcej folia jest wodoodporna dzięki czemu zabezpieczy nasze rzeczy w trakcie transportu przed wilgocią i deszczem.

Polecamy: Przeprowadzki Żywiec

Folia bąbelkowa w praktyce

Zaletą folii bąbelkowej jest ochrona przed porysowaniem, jak i wgnieceniem lub otarciem. Folią można wyłożyć kartony jak też skrzynie czy nawet pakę samochodu przeprowadzkowego. Na rynku dostępne są folię o różnej grubości i wielkości pęcherzy powietrza. Im folia jest grubsza tym potrzeba jest jej mniej, nadaje się ona w szczególności do większych przedmiotów, w tym mebli, witryn. Folię łatwo jest ściągnąć jak i założyć. Do przedmiotów do których nie chcemy nic przyklejać z obawy przed zniszczeniem można użyć folii stretch, która dokładnie przylega do przedmiotu. Zakup folii bąbelkowej nie jest bardzo drogi, zwłaszcza gdy uświadomimy sobie przed iloma i jakimi szkodami może nas uchronić.

Bez pomocy folii zapewne przeprowadzka może się udać, tylko czy warto z niej rezygnować i komplikować sobie proces pakowania? Folię można zastąpić folią piankową, jak też styropianem i tekturą, czasem wystarczy sam stretch, worek itp. Ważnym nie jest to czym opakujemy dany przedmiot, ale jak go zabezpieczymy i czy ochrona będzie skuteczna.

Scroll to Top