kartony do pakowania

Skąd wziąć kartony do pakowania?

Na potrzeby każdej przeprowadzki potrzeba wiele kartonów. Niestety to spory problem, ponieważ trudno jest nagle znaleźć kilkadziesiąt pudeł, w dodatku nieuszkodzonych i wytrzymałych. Oczywiście profesjonalne kartony specjalnie wzmocnione można zakupić, jednak ich zakup jest kosztowny. Można też posiłkować się kartonami pakowymi pozyskanymi ze sklepów po rozładunku towaru. Ponadto można także wypożyczyć plastikowe pojemniki z firm, które specjalizują się w przeprowadzkach.

Kartony, więcej kartonów

Do celów pakowych potrzebować będziemy nie tylko dużych kartonów, ale również mniejszych. Planując przeprowadzkę, warto jest odkładać wszelkie pudełka po przesyłkach, obuwiu, sprzętach RTV i AGD. Choć składowanie ich może być kłopotliwe, jednak będzie bardzo użyteczne, gdy już będziemy pakować swój dobytek na czas transportu. Kartony zapewniają bezpieczeństwo rzeczom w nich zawartym, pozwalają uporządkować drobiazgi, jak też usprawnić pakowanie samochodu. O wiele stabilniej jest ułożyć tekturowe pudełka jedno na drugim niż nieforemne worki. Zarówno książki, odzież, jak i delikatne ozdobny, szklane elementy dobrze jest spakować do kartonów. Niestety możemy ich potrzebować bardzo dużo. Wszystko zależy od ilości rzeczy do przeprowadzenia. Trudno też wykorzystać kartony wielokrotnie, chyba że przeprowadzkę planujemy rozłożyć na raty w czasie. Wówczas możemy skorzystać z kartonów, a po ich rozpakowaniu w miejscu docelowym ponownie użyć do pakowania, aż wszystko zostanie przewiezione.

Jakie kartony wybrać?

Na drobiazgi czy dokumenty świetnie spisują się pudełka po obuwiu, ale też kartony biurowe archiwizacyjne. Specjalne kartony pakowe posiadają uchwyty transportowe oraz nadruki etykiet do ich opisania, jednak ich brak nie stanowi problemu, wystarczy nakleić kartkę z opisem.

Aby skompletować kartony dobrze jest zainteresować się tematem sporo wcześniej, gdyż może to potrwać. O wiele prościej jest codziennie przynieść jeden czy dwa pudełka, niżeli kilkadziesiąt. Czasem wystarczy popytać w miejscu pracy, wśród znajomych, a szybko opakowania tekturowe się znajdą. Najwięcej kartonów pozyskać można z magazynów wszelakich firm produkcyjnych, handlowych.

Jeśli pomaga nam firma organizująca przeprowadzki możemy liczyć na zaopatrzenie w opakowania przez nich. Jeżeli jednak przeprowadzamy się sami o kartony zadbać trzeba z dużym wyprzedzeniem gromadząc je i zbierając. Oczywiście tylko wtedy gdy chcemy uniknąć kosztów ich zakupu. Sklepy, markety to doskonały adres, gdzie można nieodpłatnie zabrać dowolną ilość kartonów, tak większych, jak i mniejszych. Pudełka po towarze sklepowym są najlepsze do wykorzystania, gdyż są zaprojektowane do transportu ciężkiej zawartości. Należy jednak zwrócić uwagę by nie były uszkodzone, brudne i zamoczone.

Polecamy: Czy folia bąbelkowa naprawdę jest niezbędna?

Kartony z recyklingu

Chcąc być ekologicznym dobrze jest pozyskać opakowania z recyklingu. W punktach selektywnej zbiórki odpadów można znaleźć szereg kartonów różnej wielkości zupełnie bezpłatnie. Podobnie bywa w supermarketach, dyskontach, gdzie można poprosić obsługę o kartony z zaplecza. Wybierając właściwe kartony warto zwrócić uwagę na to na ile są one wytrzymałe, czy da się je zakleić, czy będzie się je wygodnie przenosić.

Zakup kartonów

Decydując się na zakup kartonów warto zamówić ich większą ilość. Im więcej kupujemy tym kartony mogą kosztować mniej. Zamawiając kartony online w hurtowniach możemy wyposażyć się w komplet kartonów, które zmieszczą i drobiazgi i mniej foremne a większe rzeczy. Wraz z kartonami warto pamiętać o zakupie pianek i folii zabezpieczających i wypełniających wolne przestrzenie w kartonach.

Scroll to Top